آموزش سئو: اهمیت عنوان ، محتوای صفحات و متا تگ ها -قسمت اول

افزایش امنیت در وردپرس جهت جلوگیری از هک و دیفیس WordPress
دسامبر 12, 2016
آموزش سئو، اهمیت متا تگ توضیحات – قسمت دوم
دسامبر 22, 2016

آموزش سئو: اهمیت عنوان ، محتوای صفحات و متا تگ ها -قسمت اول

آموزش سئو: اهمیت عنوان ، محتوای صفحات و متا تگ ها -قسمت اولReviewed by Admin on Dec 22Rating: 5.0
برگرفته از Google Webmaster Help Forum
چگونه وبسایت خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه سازی کنیم ؟ (قسمت اول) – بهینه سازی عنوان صفحات
این مقاله برای وب مسترهایی مفید است که نسبت به عبارت search engine optimization تا حدودی نا آشنا هستند و به دنبال بهبود و بهینه سازی سایت خود هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو هستند.

گرچه این مقاله رموز و ترفندهایی را به شما آموزش نمی دهد که به طور خودکار رنک سایت شما را در گوگل اول کند (با عرض پوزش!)، اما در اینجا بهترین شیوه ها بیان می شود تا پیدا کردن سایت شما و مطالب آن برای موتورهای جستجو آسان شود.
بهینه سازی موتور جستجو اغلب شامل ایجاد تغییرات کوچک دربخش هایی از وب سایت شما است. این تغییرات هنگامی که به صورت جداگانه بررسی می شوند، ممکن است به صورت پیشرفت های تدریجی به نظر برسند، اما در ترکیب با یکدیگر می توانند تاثیر قابل توجهی بر تجربه کاربر سایت شما و همچنین تاثیر زیادی در نتایج جستجو بگذارد. شما به احتمال زیاد در حال حاضر با بسیاری از موضوعات در این مقاله آشنا هستید، چرا که آنها عناصر ضروری برای هر صفحه وب هستند، اما ممکن است با اغلب آنها آشنا نباشید.
اگر چه عنوان این مقاله حاوی عبارت “موتور جستجو” است، اما ما می خواهم بگویم که شما باید تصمیم گیری در مورد بهینه سازی سایت خود را در درجه اول بر پایه آنچه برای بازدید کنندگان سایت شما بهترین است، قرار دهید. آنها مشتریان اصلی محتوای شما هستند و با استفاده از موتورهای جستجو به دنبال پیدا کردن سایت شما هستند. تمرکز بیش از حد بر ترفندهای خاص برای به دست آوردن رنکیگ در نتایج موتورهای جستجو ممکن است به نتایج مورد نظر منتهی نشود. بهینه سازی موتور جستجو در واقع قرار دادن سایت شما در جایگاهی است که توسط موتورهای جستجو مشهود باشد، اما مشتریان نهایی شما همان کاربران شما هستند، نه موتورهای جستجو.
به منظور درک بیشتر در اینجا مثالی ارائه می شود. سایت شما ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از سایتی باشد که ما  به عنوان مثال ارائه می دهیم و همچنین محتوای آن نیز ممکن است بسیار متفاوت باشد، اما مباحث بهینه سازی که در ادامه مورد بحث قرار می گیرد قابل اعمال و کاربرد برای تمام انواع سایت ها با هر نوع اندازه ای می باشد. امیدواریم که راهنمای ما ایده های نابی در مورد چگونگی بهبود وب سایتتان به شما ارائه دهد.
از آنجاکه یک مثال به ما در ارائه توضیحات کمک می کند، بنابراین ما یک وب سایت ساختگی و خیالی را ایجاد کرده ایم. برای هر موضوع، ما اطلاعات کافی برای توضیح نکته مورد نظر را ارائه خواهیم داد. اطلاعات اولیه سایت مورد نظر ما به قرار زیر است:
نام وب سایت / کسب و کار: “کارت بیس بال براندون”  (“Brandon’s Baseball Cards”)
نام دامنه: brandonsbaseballcards.com
تمرکز: فروش اینترنتی کارت بیس بال، راهنمای قیمت ها، مقالات و محتوای اخبار
حجم: کوچک، تقریبا ۲۵۰ صفحه
نکته : بهینه سازی موتور جستجو تنها بر نتایج organic search  تاثیر می گذارد و بر نتایج پرداخت نشده و یا نتایج “حمایت مالی شده” مانند Google AdWords  تاثیری ندارد.

بهینه سازی موتور جستجوی گوگل -سرچ ارگانیک

“عنوان صفحات باید دقیق و منحصر به فرد باشد”

 

عنوان صفحات را با استفاده از تگ های عنوان نشان دهید؛

 

یک تگ عنوان به هر دو کاربران و موتورهای جستجو می گوید که موضوع یک صفحه خاص دقیقا چیست. تگ <title> باید در تگ<head>  داکیومنت  HTML قرار گیرد (۱). در حالت ایده آل، شما باید یک عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه از سایت خود ایجاد کنید.

عنوان صفحات- تگ های عنوان - بهینه سازی گوگل

محتوای صفحه عنوان در نتایج جستجو نمایش داده می شود

 

اگر داکیومنت شما در یک صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود، محتویات تگ عنوان معمولا در اولین خط از نتایج ظاهر می شود (چنانچه شما با بخش های مختلف یک نتیجه جستجوی Google نا آشنا هستید، می توانید ویدیوی آناتومی یک نتیجه جستجو که توسط یکی از مهندسین گوگل، مت کاتز، تهیه شده است را مشاهده کنید). کلمات بکار رفته در عنوان پررنگ می شوند در صورتی که کلمات جستجو شده توسط کاربر باشند. این امر می تواند به کاربران در تشخیص اینکه صفحه مورد نظر به جستجوی آنها مرتبط می باشد یا نه کمک می کند (۲).

متا تگ توضیحات- سئو - بهیننه سازی

عنوان صفحه اصلی (homepage) می تواند نام وب سایت / کسب و کار شما باشد و می تواند شامل دیگر اطلاعات مهم مانند مکان فیزیکی کسب و کار و یا شاید به میزان کم شامل اهداف و خدمات شما باشد (۳).

متا تگ توضیحات منحصر به فرد

“بهترین شیوه ها”
با دقت محتوای هر صفحه را توصیف کنید

 

عنوانی را انتخاب کنید که به طور موثر ارتباط بین موضوع و محتوای صفحه را نشان دهد.
توجه:
  • عنوانی را انتخاب نکنید که به محتوای صفحه مرتبط نباشد.
  • از عنوان های پیش فرض (default) و مبهم مانند “Untitled” یا “New Page ۱” استفاده نکنید.
 
تگ های عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه ایجاد کنید

 

به طور ایده  آل هر یک از صفحات شما باید یک تگ عنوان منحصر به فرد داشته باشد تا به گوگل کمک کند که به خوبی یک صفحه را از دیگر صفحات سایت شما متمایز کند.
توجه:
  • از یک تگ عنوان برای تمام صفحات یا تعداد زیادی از صفحات سایت خود استفاه نکنید.
 
از عناوین خلاصه اما توصیفی استفاده کنید
 
 عناوین هم می توانند کوتاه و هم آموزنده و حاوی اطلاعات باشند. اگر عنوان خیلی طولانی باشد گوگل تنها بخشی از آن را در نتیجه جستجو ظاهر می کند.

توجه:

  • از عناوین بسیار طولانی که برای کاربران مفید نیستند استفاده نکنید
  •  کلمات کلیدی غیر ضروری را در تگ های عنوان بکار نبرید
  • تهیه و ترجمه توسط تیم آموزشی اوستا هاست
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *